דף הבית >> מאמרים וקישורים >> ניהול תקציב משפחתי
 
מי צריך לנהל תקציב משפחתי? מתברר שכמעט כולם!

ניהול תקציב משפחתי אז למי זה טוב?...

א. למשפחה שמוציאה יותר ממה שהיא מכניסה, ונמצאת בעיצומו של תהליך מסוכן של גידול בחובות וחשש לקריסה כלכלית. ניהול תקציב משפחתי יעזור למשפחה כזו לאזן את ההוצאות וההכנסות ולהתייצב בהיבט הכלכלי.

ב. למשפחה שלא יודעת לאן נעלם הכסף? איך הכסף "בורח בין האצבעות?" תקציב יעזור למשפחה למפות את ההוצאות ולקבוע סדר עדיפויות. הניסיון בקרב משפחות כאלו מוכיח שרק המיפוי עצמו, בלא צעדי חיסכון נוספים, כבר יביא להפחתה ניכרת בהוצאות.

ג. למשפחה ש"מופתעת" כל פעם מחדש מהוצאות חריגות כמו הטיפול ברכב, תיקון המקרר, הקייטנות בקיץ, הסולר בחורף ובר המצווה של הילד שהגיע לגיל 13. ניהול תקציב משפחתי ותכנון תקציבי לוקח בחשבון הוצאות אלה, ומונע "הפתעות" בלתי צפויות שמקשות על המשפחה להשתחרר מהמינוס המעיק.

ד. למשפחה שרוצה להגדיל את מרכיב החיסכון בהוצאות על חשבון סעיפי צריכה שוטפת. תקציב יעזור לזהות את ההוצאות שבהן ניתן לחסוך. ה. למשפחה שרוצה לממש יעדים ארוכי טווח כמו מימון השכלה לילדים, רכישת דירה, מימון אירועים משפחתיים או קיום הטיול הגדול לחו"ל. תקציב יאפשר להקצות משאבים לנושאים חשובים אלה על חשבון צרכים "דחופים" של חיי היום יום.

ו. לזוג צעיר שממסד את חייו המשותפים ונערך לניהול חיי משפחה.

ז. לכל מי שעובר שינוי שמשנה את רמת ההכנסה או ההוצאה המשפחתית ומחייב הערכות מחודשת: שינוי עבודה, פיטורים, גירושים, יציאה לגמלאות, הולדת ילדים, שינוי בריאותי וכדומה.

ועכשיו, כשהבנו מדוע חשוב לנהל תקציב משפחתי, מתעוררות השאלות איך עושים זאת, ולמי יש כוח וזמן להשקיע בכך זמן רב. התשובה היא שזה פשוט ממה שזה נראה, ולאחר עבודת הכנה ראשונית השקעת הזמן השוטפת הדרושה ניהול תקציב משפחתי מאוזן היא שולית ומפיקה תוצאות. פירוט בכתבות הבאות. 

זקוקים למידע נוסף ? רוצים ללמוד איך מנהלים עסק ושמו משפחה ? צרו קשר
 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]
כל הזכויות שמורות © חוסן למשפחה - אביגדור שורצשטיין - 052-2284694 - vikish@zahav.net.il

 עיצוב וביצוע האתר: חיפושית מולטימדיה
לייבסיטי - בניית אתרים