המושג "כלכלת משפחה" מתייחס לכל ההיבטים הכלכליים בסביבת המשפחה. התחום נמצא בצמיחה לאחרונה, בעיקר בתחום הייעוץ הכלכלי המעשי למשפחות.

המושג  כלכלת המשפחה אינו שגור בפי רובנו, אולם כולנו עוסקים בו כל העת. שכן, כל משפחה עומדת בפני החלטות כלכליות ברמה יום יומית, חלקן שוליות, וחלקן מהותיות לעתידה הכלכלי. איך לצמצם את המינוס בבנק? מהי מסגרת האשראי הנכונה למשפחה? מהי הלוואה טובה ובאילו מקרים לא נכון לקחת הלוואה? האם לקנות דירה או לגור בשכירות? אילו ביטוחים כדאי לרכוש עבור המשפחה? האם למשוך את כספי הפיצויים בעת הפסקת עבודה? מהם אפיקי החיסכון וההשקעות הנכונים למשפחה שלנו? אילו רק חלק מהשאלות שכל משפחה מתמודדת איתן בזמנים שונים.

נהוג לחלק את כלכלת המשפחה לארבעה תחומים מרכזיים:

  • ההתנהלות השוטפת (הוצאות והכנסות) 
  • היערכות המשפחה לסיכונים (ביטוחים) 
  • חיסכון לטווח ארוך ולפנסיה
  • הצבת יעדים כלכליים ותכנון פיננסי למימושם. 
התקציב המשפחתי הוא הכלי המרכזי המאפשר למשפחה להגדיר סדר עדיפות ומטרות, ולהקצות את המשאבים המשפחתיים בהתאם. תקציב הוצאות נכון  אשר ייגזר מרמת ההכנסה המשפחתית, ויכלול את כל רכיבי ההוצאה השוטפים, החריגים והבלתי צפויים, וגם מרכיב חיסכון לעתיד - יבטיח למשפחה שליטה על התנהלותה הכלכלית לאורך זמן, וומימוש יעדיה הכלכליים.
 
משפחה שמתייחסת לכל ארבעת התחומים, ומאזנת ביניהם לפי סדר עדיפות משפחתי, מגדילה את סיכוייה להגיע לאיתנות כלכלית על פני זמן, ומצמצמת מנגד את הסיכוי לקריסה כלכלית בעיתות משבר. ייעוץ כלכלי מקצועי למשפחה ייקח בחשבון את ארבעת התחומים, וימליץ על צעדים נדרשים בכל אחד מהם, בהתאם לנקודת המוצא והמטרות של המשפחה. התוצאה תתבטא בתקציב משפחתי מתאים, ובכלים לניהולו.
 
כמו במקרו כלכלה ובכלכלת הפירמות, אך ביתר שאת, לפן ההתנהגותי משמעות מרכזית בהתנהלות כלכלית של משפחות. יועץ לכלכלת המשפחה ינתח את ההיבטים הכלכליים בדילמות הכלכליות של המשפחה, אך יתייחס בהרחבה גם לשינויי התנהגות נדרשים ויאמן את המשפחה כיצד ליישמם.

למשפחות רבות חסר ידע מקצועי  וכלים לניהול כלכלי נכון, ובמקרים אחרים היבטים התנהגותיים מונעים ממשפחות להגיע להצלחה כלכלית. ייעוץ כלכלי פרטני או השתתפות בסדנא ישלימו את הפערים בידע ויאמנו את המשפחה להתנהלות  שמביאה לשגשוג כלכלי.
 
ב"חוסן למשפחה" אנו ניגשים באופן מקצועי לניתוח התמונה הכוללת של כלכלת המשפחה, ויודעים לתפור פיתרון כלכלי והתנהגותי לכל דילמה, בכל אחד מהתחומים של כלכלת המשפחה.
זקוקים למידע נוסף ? רוצים ללמוד איך מנהלים עסק ושמו משפחה ? צרו קשר
 
לחץ כאן לפירוט שירותי הייעוץ הכלכלי למשפחות ועצמאים
לחץ כאן לפירוט אודות אביגדור שורצשטיין - הבעלים של חוסן למשפחה

 

 

[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]
כל הזכויות שמורות © חוסן למשפחה - אביגדור שורצשטיין - 052-2284694 - vikish@zahav.net.il

 עיצוב וביצוע האתר: חיפושית מולטימדיה
לייבסיטי - בניית אתרים